שרון כהן דולה - מטפלת ברפואה סינית, נשים, הריון ולידה, מנחה מוסמכת בקונסטלציה משפחתית מערכתית. - מהי קונסטלציה משפחתית
מה אני מציעה לך:

על מה השיטה מבוססת ואיך זה קורה?..

קונסטלציה משפחתית היא גישה שפותחה ע"י התרפיסט ברט הלניגר בשנות השמונים' היא תולדה של כמה שיטות טיפוליות ופסיכולוגיות ולא מעט מהתאוריה מגיעה משיטות אלו, אם כי בצבעים קצת מעורבבים. אדם שלמד פסיכואנאליזה יוכל לראות משהו מהתורה הזאת בקונסטלציה. אדם שלמד גשטלט או פסיכודרמה או פסיכותרפיה גופנית יוכל לראות משהו מגישות אלו בקונסטלציה. בנוסף לזאת ישנו הניסיון המצטבר של הגישה עצמה, שמראה שוב ושוב שיש דפוסים, תבניות והבנות שחוזרים על עצמם בהרבה מהמקרים. 

הרעיון המרכזי שנולד מהשיטה הוא  המעבר מההתייחסות האישית אל הלא מודע והשפעתו על החיים שלנו להתייחסות משפחתית מערכתית. כלומר, במשפחה קיימים השפעות שאינן מודעות, והן מנהלות את בני המשפחה והיחסים שביניהם. המטרה היא להציף את ההשפעות האלו בעזרת השיטה, ולשנות אותן מהשפעות מגבילות או הרסניות להשפעות תומכות ומשחררות.

לפעמים אנחנו מרגישים שמשהו קורה אצלנו בחיינו ושלא תמיד קשור אלינו. אתן דוגמא מהקונסטלציה שאני חוויתי והדהודו בחיי;


"הפעם הראשונה שבאתי ללימודי קונס' משפחתית. אני הייתי הראשונה שרצתה קונסטלציה מונחית עם משתתפים. אז ישבתי לצידו של המנחה והצגתי את מה שאני באה איתו ורצתי לדעת מה קורה שם במערכת. בדיוק שיניתי סטטוס בעסקי שלי והרגשתי איך במקום שאהייה בשפע עשייה ושפע כסף - כן מותר לומר כסף, אני הרגשתי תקועה.
אז ישבתי לצידו של המנחה והצגתי את המילה- כסף..הוא ביקש עוד מילה, עלה לי אבא שלי, ואני.
המנחה ביקש שאני אבחר נציגים שיגלמו את 3 הדמויות שמניתי וכך היה,
העמדתי נציגים מהמשתתפים בקבוצה -שיגלמו אותי, את הכסף, ואת אבא שלי.
ומשם הקונסטלציה התחילה ליצור תנועה רחבה, ולהפתעתי הבנתי שהקושי בשפע לא היה קשור בי, אלא במערכת של אבא שלי,סבא שלי, סבא רבה שלי. והלכנו עוד אחורנית בדורות...ואני התבוננתי בהשתהות ולא האמנתי כמה המערכת הבין דורית משפיעה ומהדהדת את המקום של השפע/כסף אצלי.
הקונסטלציה עשתה ריפוי מאוד עמוק בכל המערכת הקרובה והרחוקה שלי"
.

אז במה הקונסטלציה מטפלת;
הקונסטלציה עושה תהליכי התבוננות וריפוי מול-
כסף, זוגיות, כאב,דיכאון, טראומה, אובדן, הפלות, מוות, עיבוד לידה, הריון, פריון, מערכות יחסים מול ההורים/אחים/משפחה, פרידה, מערכות יחסים בעבודה, עבודה,קריירה, ילדים, נשיות, מיניות... והיד עוד נטויה.

איך הטיפול הפרטני מתבצע;

טיפול פרטני – המונחה יקח בדים שייצגו את דמויות במשפחה, אנשים שקשורים לאותה חוויה ומשם יחד עם המנחה נחפש את המקור ויבין את הבעיה שלשמה מתבקש תהליך הריפוי. לאחר מכן הוא יוכל לחזור לכאן ועכשיו ויחד עם המנחה יוכל להגיע להרמוניה ולסדר ושייכות שמתבקש על מנת להתחיל את תהליך הריפוי.


בשונה מטיפולים תרפוייטים אחרים; הטיפול מתבצע אחת לכמה חודשים, על מנת שתהייה עבודה במערכת ותעורר את תחילתו של תהליך הריפוי האישי והבין דורי. הטיפול הקונסטלטיבי עובד ברבדים עמוקים ובמערכת בין דורית רחבה וגדולה לדוגמא; היו פעמים שהלכנו אחרונית בזמן עד לשואה, ואף יותר אחרונית בארץ אחרת ובזמנים שונים לגמרי.

**בנוסף אני מציעה המשך טיפול עוקב דרך הרפואה סינית על מנת להטמיעה את המידע העצום והריפוי שנעשה במרחב הקונסטלטיבי, כמובן לפי רצון המטופל/ת.עלות טיפול 500 ש"ח.
זמן טיפול - עד שעתיים


לסדנאות וטיפול קבוצתי הקליקו כאן.

לקורס קונסטלציה משפחתית מודולת בסיס הקליקי כאן

לקורס קונסטלציה משפחתית פריון והריון מודולת מתקדמים הקליקו כאן.
 

ליצירת קשר לקביעת פגישה טיפולית
שרון 052-3748202
ברכות וימים יפים וטובים.

 
טלפון לקביעת תור: 052-3748202 | מיקום הקליניקה: חולון.
אי מייל : sharonc3010@gmail.com
כל הזכויות שמורות לשרון כהן, התכנים באתר נועדו למידע בלבד ואינו תחליף לייעוץ מומחה או ייעוץ רפואי.