שרון כהן דולה - מטפלת ברפואה סינית, נשים, הריון ולידה, מנחה מוסמכת בקונסטלציה משפחתית מערכתית. - היפרמזיס גברדירום - הקאות בלתי פוסקות בהריון
מה אני מציעה לך:

היפרמזיס גברדירום - הקאות בלתי פוסקות בהריון,
התבוננות דרך הרפואה הסינית והקונסטלציה המשפחתית ודרכי טיפול;

סקירה - רפואה מערבית:
במהלך ההריון נשים רבות חוות בחילות בוקר, אצל רוב הנשים הבחילות וההקאות עוברות עד השבוע ה-12 להריון. לעומת זאת, היפרמזיס גרבידרום הוא מקרה קיצוני של בחילות ושל הקאות אשר יכול להימשך כל ההריון ועלול לגרום להתייבשות של האם ולירידה במשקל שיכולה להזיק לעובר. למעשה, היפרמזיס גרבידרום ובחילות בוקר הם שני דברים שונים אשר משפיעים בצורה שונה על נשים בהריון וחשוב להבדיל בין השניים כדי לקבל את הטיפול הנכון. 
בחילות בוקר הן תופעה נפוצה בשליש הראשון להריון והיא מאופיינת בבחילות שלעתים מלוות גם בהקאות. הבחילות לרוב מתחילות בחודש הראשון של ההריון והן חולפות לאחר השבוע ה-12 או ה-14. 
לעומת זאת, הבחילות של היפרמזיס גרבידרום אינן חולפות והן מלוות בהקאות רבות במהלך היום ובחוסר יכולת להחזיק אוכל בקיבה. התסמינים של המצב מתחילים בשבוע השישי להריון והבחילות אינן חולפות במשך כל ההריון. ההקאות הרבות מחלישות את הגוף בצורה ניכרת והן גורמות לעייפות כרונית למשך שבועות או חודשים. נשים עם המצב זה מאבדות את התיאבון ומקיאות את כל מה שהן אוכלות אינן יכולות לעבוד או לבצע פעולות שבשגרה. 
נוסף על חוסר התיאבון ולתחושת בחילה תמידית, התסמינים של היפרמזיס גרבידרום כוללים הקאות יותר משלוש או ארבע פעמים ביום, כאבי ראש וסחרחורות, התייבשות ואיבוד של כ-5% ממשקל הגוף.

ההתייחסות של הרפואה הסינית;
הרבה ולא מעט מקרים זוהי חסימה או חוסר איזון בקיבה, הרבה חולשה היות וכל המערכת מתכנסת לעבודה רחמית/שיליה ברמה ההורמונלית הפיזית והנפשית. ואו חולשה של הכליות- המים שעומדים ביסודם והבסיסי של החיים.

אז מה קורה ברמה הנפשית- קונסטלטיבית:
לא יכולה לשמור בבטן- רצון להוציא משהו שהוסתר החוצה אבל קשה לי במילים, אין קירקוע - אובדן של אם/פגיעה ברחם, תנועה של הקאה - אני לא בטוחה/רוצה בהריון /חוסר רצון של הזוגי שלי בהריון, תשישות ואפיסת כוחות - מוות.

בקונסטלציה אם אסובב את האישה אחרונית הרבה פעמים ואו כמעט תמיד התופעות האילו הם מקור למשהו שקרה במערכת שלא קיבל הכרה - אם זו של האימא שלה/סבתא /סבתא רבא ואפשר עוד ללכת אחורנית....
הראייה הרחבה נותנת כאן התבוננות נוספת של הסיפטום שנקרא היפרמזיס, רק לידיעה אם לא נטפל בשורש הסיפטום יחזור על עצמו בהריונות הבאים.

אז מה עושים ואיך מטפלים?...
תזונה מדוייקת למצב האישה- אני יכולה לרשום לא מעט דברים אבל כל אחת היא שונה.
עבודה רגשית - קונסטלציה משפחתית שתתחיל תהליך של הכרה ועוררות של ריפוי מערכתי.
רפואה סינית- דיקור אשר יעשה השלמה של התהליך, יחזק את הגוף/רחם/נפש, יקרקע את האדמה וישלים התהליך הרגישי שהאישה עוברת.
צמחים- ייתנו תמיכה נוספת וחיזוק לתהליך ההריון.

סוף דבר;

אני מאוד מאמינה בעבודה מערכתית מהשורש שנותנת מענה רחב ויוצרת התארגנות חדשה בשושלת הנשית, והמהדהדת למערכת האישית שיוצרת מפנה וריפוי לדורות הבאים.

בריאות טובה וימים יפים וטובים.
מקורות; 
רפואה מערבית בלבד - פורטל הרפואה בישראל.

התמונה מסיני המדהימה, רגעים של אושר.
 
המשך הריון עגול וטוב,
לקביעת תור צרי קשר עימי שרון - 052-3748202
ימים יפים.
 
טלפון לקביעת תור: 052-3748202 | מיקום הקליניקה: חולון.
אי מייל : sharonc3010@gmail.com
כל הזכויות שמורות לשרון כהן, התכנים באתר נועדו למידע בלבד ואינו תחליף לייעוץ מומחה או ייעוץ רפואי.